EA Sports FC 24 DirectX Hatası (Çözümü)

Windows bilgisayarlarda karşılaşılan fc 24 directx hatası çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

EA Sports FC 24 DirectX Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda EA Sports FC 24 oyunu yüklü ise ve oyunu açmak istediğinizde fc 24 directx hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Bu yazımızda hatadan kurtulmanız için çeşitli yollar göstereceğiz.

Öncelikle DirectX hatası ile neden karşılaşıyorsunuz ondan bahsederek başlayalım. Oyunları açarken DirectX hatası ile karşılaşmanızın olası nedenleri şu şekildedir;

  • Bilgisayarınızda DirectX kurulu değildir.
  • DirectX’in eski bir sürümünü kullanıyor olabilirsiniz.

İlk maddeden başlayacak olursak bilgisayarınızda DirectX’in kurulu olup olmadığını kontrol edin. Bunu kontrol etmek için arama çubuğuna “dxdiag” yazıp enter’a basmanız yeterli olacaktır.

fc 24 directx yükleme

Bu yaptığınızda karşınıza yukarıdaki görselde olduğu gibi DirectX Tanı Aracı gelecektir. Bu pencere içerisinde Sistem sekmesinde en alt kısımda DirectX sürümünüzü görüntüleyebilmeniz mümkündür.

Eğer görseldeki gibi bir ifade göremiyorsanız muhtemelen bilgisayarınızda DirectX yüklü değildir. DirectX’i bilgisayarınıza kurmak için şu adımları izleyin;

Bu adımları takip ederek DirectX’i bilgisayarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz. İndirmiş olduğunuz dxwebsetup.exe dosyasına çift tıklayarak kurulumu başlatın. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

Bilgisayarınızda DirectX yüklü olduğu hâlde fc 24 directx hatası alıyorsanız eski bir sürümü yüklü olabilir. Bu nedenle yukarıdaki adımları takip ederek belirtilen adresten en son sürümünü indirebilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Bunlara ek olarak bilgisayarınıza Visual C++ kitaplıklarının son sürümünlerini yükleyin ve işinizi garanti altına alın. Tüm bunları uyguladıktan sonra FC 24 oyununu açmayı deneyin ve sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Böylece bir yazımızın daha sonuna geldik. İşin özetine gelecek olursak FC 24 oyununu açarken DirectX hatası ile karşılaşıyorsanız DirectX’in kurulu olmamasından veya eski bir sürümünün yüklü olmasından kaynaklanmaktadır.

Telefonunuzda FIFA Mobile oyunu açılmıyor ise çözümü için FIFA Mobile Neden Açılmıyor (2024) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın