E Devlet Sistem Yöneticisi Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda e devlet sistem yöneticisi hatası alıyorsanız çözüm yollarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

E Devlet Sistem Yöneticisi Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda birçok kullanıcının karşılaşmış olduğu e devlet sistem yöneticisi hatası konusuna değineceğiz. E devlet üzerinde bu hatayı alıyor ve çözüm yolunu arıyorsanız doğru yerdesiniz.

E devlet üzerinde herhangi bir hizmeti kullanırken ve belge oluştururken karşınıza “Lütfen sistem yöneticinize başvurun” şeklinde hata mesajı çıkabilir. Bu hata mesajı ile karşılaşmanızın olası nedenleri şu şekildedir;

  • Sistem yoğunluğundan kaynaklı olabilir.
  • Tarayıcınız ile alakalı sorunlar olabilir.
  • Kullanmış olduğunuz cihazınız ile alakalı problem olabilir.

Lütfen sistem yöneticinize başvurun hatası genellikle sistem yoğunluğunda ortaya çıkan bir hata mesajıdır. Aynı anda birçok kullanıcı aynı hizmeti sorgulattığı için sistem sunucularında geçici bir sorun ortaya çıkabilmektedir.

Sistem yoğunluğundan kaynaklı bir hata var ise farklı bir zaman diliminde E devlet hizmetlerini kullanmayı deneyebilir sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz.

İkinci olarak kullanmış olduğunuz tarayıcınız ile alakalı bir sorun olabilir. Tarayıcınızın önbelleği veya çerezlerini temizleyerek sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz.

  • Chrome tarayıcısını açın.
  • Sağ üst köşeden üç noktaya tıklayın.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin.

chrome önbellek temizleme

Yukarıdaki görselde olduğu gibi bu kısımda Tarama verilerini temizle seçeneğine tıklayın. Ardından gerekli işaretlemeleri yaparak verileri temizle butonuna basın. Bu işlemden sonra tarayıcınızı kapatıp tekrardan açın ve e devlet hizmetini kullanmayı deneyin.

Son olarak kullanmış olduğunuz cihaz ile alakalı bir sorun olabilir. Bu çok düşük ihtimalde olsa farklı bir cihaz üzerinden e devlet hizmetlerini kullanmayı deneyebilir sorun yaşayıp yaşamadığnızı teyit edebilirsiniz.

Böylece e devlet sistem yöneticisi hatası konusunu bitirmiş olduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

E devlet üzerinde borçlanmalar servisi hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için E Devlet Borçlanmalar Servisi Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın