Bip Sunucularına Erişilemiyor Hatası (Çözümü)

Whatsapp gibi popüler olmasada 1 milyondan fazla kullanıcısı olan Bip uygulamasında kullanıcılar bip sunucularına erişilemiyor hatası ile karşılaşıyorlar.

Peki bu hata neden kaynaklanır ve çözümü için neler yapabiliriz bu soruların cevaplarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Bip Sunucularına Erişilemiyor Hatası (Çözümü)

Sizde Bip kullanıcısı iseniz ve bip sunucularına erişilemiyor hatası yaşıyorsanız hatanın çözümünden önce neden kaynaklandığından bahsedelim.

Bip sunucuları Whatsapp uygulaması gibi çok yüksek ve güçlü sunuculara sahip olmadığı için bazı zamanlar kullanıcılara sıkıntı yaşatabiliyor.

Yani kısacası bilmeniz gereken bu sorun sizden kaynaklı olmadığıdır. Bip sunucularının düzelmesini beklemekten başka çareniz yoktur.

Her ne kadar sorun sizden kaynaklı olmasada farklı çözüm yöntemleriyle Bip uygulamasına erişim sağlamayı deneyebilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken en basit işlem Bip uygulamasını telefonunuzdan tamamen kaldırıp daha sonra tekrar yüklemek olacaktır.

Eğer uygulamayı yükleyip kaldırma işleminden sonra hâla bip sunucularına erişilemiyor hatası yaşıyorsanız VPN kullanmayı deneyebilirsiniz.

Android cihaz kullanıcısı iseniz Google Play üzerinden iOS kullanıcısı iseniz App Store üzerinden mağaza arama kısmına VPN yazarak ücretsiz VPN uygulamalarını bulabilirsiniz.

Kendi kriterlerinize göre indirmiş olduğunuz VPN uygulamasını açın ve aktif hale getirin. Daha sonra Bip uygulamasına girmeye çalışın. Herhangi bir hata alıp almadığınızı kontrol edin.

İnternet bağlantınızda bir problem olabilir. Modem üzerinden bağlanıyorsanız modeminizi kapatıp 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın.

Modeminizin üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra telefonunuzdan Wi-Fi ağınıza bağlanarak Bip uygulamasına girmeye çalışın.

Tüm bunları yapmanıza rağmen bip sunucularına erişilemiyor hatası çözülmediyse Bip sunucularının çözülmesini beklemekten başka çareniz yoktur.

Bip uygulamasında yaşanan genel sorunları öğrenmek için Twitter adresinden veya resmi websitesinden bilgi alabilirsiniz.

Telegram uygulamasını açtığınızda güncelleniyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Telegram Güncelleniyor Hatası Nedir? – Kesin Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın