AutoCAD Komut Satırı Açma (Resimli Anlatım)

Autocad komut satırı açma nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızın devamında bu işlemi gerçekleştirmeniz için detaylı bilgiler yer almaktadır.

AutoCAD Komut Satırı Açma (Resimli Anlatım)

Bu yazımızda sizlere AutoCAD komut satırı açma nasılı yapılır ondan bahsedeceğiz. AutoCAD programında komut satırını açmayı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bilgisayarınızda AutoCAD programı yüklü ise ve program içerisinde alt kısımda yer alan AutoCAD komut penceresi kayboldu veya yanlışlıkla kapattıysanız endişelenmenize hiç gerek yok. Aşağıda yer alan adımları takip ederek komut satırını geri getirebilirsiniz.

  • AutoCAD programını açın.
  • Üst sekmelerden “View” bölümüne gelin.

AutoCAD komut penceresi kayboldu

View bölümüne geldiğinizde yukarıdaki görselde olduğu gibi Command Line simgesini göreceksiniz. Bu simgeye bir kere bastığınızda kapanmış olan komut satırı tekrardan açılmış olacaktır.

Eğer AutoCAD programında üst sekmelerde View kısmını göremiyorsanız yapmanız gereken çok basit bir yol mevcuttur.

  • AutoCad programını açın.
  • Üst sekmelerde sağ kısımda yer alan boşluğa sağ tıklayın.
  • Show Tabs bölümüne gelin.
  • Ardından View seçeneğini seçin.

Autocad üst menü kayboldu

Autocad üst menü kayboldu sorunu yaşıyorsanız yukarıdaki görselde olduğu gibi üst kısma sağ tıklayıp Show Tabs bölümüne gelerek View menüsü gibi istediğiniz menüyü geri getirebilirsiniz.

AutoCAD programını kullanan birçok kullanıcı program içerisinde yer alan menüleri ve araçları yanlışlıkla kapatabilmektedir. Bu yazımızda anlatılanları uygulayarak bu sorunu ortadan kaldırabilmeniz mümkündür.

Bu yazımızda sizlere autocad komut satırı açma işlemi nasıl yapılır ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

AutoCAD arka plan rengi değiştirme nasıl yapılır bilmiyorsanız AutoCAD Arka Plan Rengi Değiştirme (2023) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın