Windows Sıkıştırılmış Klasör Hatası (Çözümü)

Windows bilgisayarınızda bir dosyayı açmak istediğinizde sıkıştırılmış klasör hatası ile karşılaşıyorsanız bilgisayarınıza RAR programı indirmelisiniz.

Windows Sıkıştırılmış Klasör Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda sıkça karşılaşılan sıkıştırılmış klasör hatası konusuna değineceğiz. Bu hata ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yere denk geldiniz.

Bilgisayarınızda bir dosyayı açmak istediğinizde “Windows ayıklamayı tamamlayamıyor” veya “Hedef dosya oluşturulamadı” gibi uyarı mesajı almanızın nedenini hiç merak ettiniz mi?

windows ayıklamayı tamamlayamıyor

Böyle bir uyarı ile karşılaşmanızın nedeni bilgisayarınızda RAR programının yüklü olmamasından kaynaklıdır. RAR klasörleri içerisindeki dosyaları çalıştırmaya kalktığınızda RAR’lı dosyaları açmak için bilgisayarınızda program yüklü olmadığı için hata verecektir.

Bu tür hatalara maruz kalmamak için şu adımları izleyin;

  • Tarayıcınızı açın.
  • Adres çubuğuna “www.win-rar.com” yazın.
  • Açılan sayfada WinRAR İndir butonuna basın.

Bu adımları takip ederek bilgisayarınıza WinRAR programının ücretsiz sürümünü kolaylıkla indirebilirsiniz. Dilerseniz satın al seçeneğine basarak daha fazla özelliğe sahip ücretli sürümünü kullanabilirsiniz.

Ayrıca bilgisayarınızın sistem türü 32 bit ise WinRAR İndir butonunun hemen altında yer alan 32-bitlik versiyon için buraya tıklayın bağlantısına gidebilirsiniz.

WinRAR programını bilgisayarınıza indirdikten sonra açın ve kurulumunu tamamlayın. Kurulumu çoğu programda olduğu ileri butonlarına basarak tamamlayabilirsiniz.

Bilgisayarınıza WinRAR programını başarılı bir şekilde kurduktan sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanızda fayda vardır.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra Windows ayıklamayı tamamlayamıyor uyarısı aldığınız dosyayı WinRAR ile açmayı deneyebilirsiniz. Böylece yaşamış olduğunuz hata ortadan kalkmış olacaktır.

Bu yazımızda sizlere sıkıştırılmış klasör hatası nasıl çözülür bu konuya değindik. Bu hata ile karşılaştıysanız ve sorunu yazımız sayesinde çözdüyseniz aşağıda yer alan yorumlar kısmında düşüncenizi ifade etmekten çekinmeyin.

Winrar şifre koyma nasıl yapılır bu konuyu merak ediyorsanız Winrar Şifre Koyma Nasıl Yapılır? – [Detaylı Anlatım] başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın