TeamViewer Bilinmeyen Oturum Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda teamviewer bilinmeyen oturum hatası ile karşılaşıyorsanız bu hatayı çözmek için gereken adımları yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

TeamViewer Bilinmeyen Oturum Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda Windows kullanıcılarının karşılaşmış oldukları teamviewer bilinmeyen oturum hatası konusuna değineceğiz. Bu hata ile karşılaşıyor ve çözüm yolunu arıyorsanız doğru yerdesiniz.

TeamViewer programı içerisinde “Bilinmeyen Oturum” şeklinde hata almanızın olası nedenleri şu şekildedir;

  • TeamViewer erişim ayarlarınızda sorun olabilir.
  • İnternet bağlantınızda sorunlar olabilir.
  • Windows Güvenlik Duvarı ile alakalı sorunlar olabilir.
  • TeamViewer programının sürümüyle alakalı sorunlar olabilir.

Yukarıda saymış olduğumuz 4 madde dışında pek çok etken bilinmeyen oturum hatası ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Bizler bu hata ile karşılaşmanıza neden olacak en muhtemel sorunları ele aldık.

Öncelikle TeamViewer programını açarak erişim ayarlarınızı kontrol etmenizde fayda vardır. Bunu yapabilmek için şu adımları takip edin;

  • TeamViewer programını açın.
  • Ayarlar bölümüne girin.

Teamviewer bilinmeyen Oturum Hatası Nasıl Düzeltilir

Açılan pencerede yukarıdaki görselde olduğu gibi sol kısımdan Gelişmiş sekmesine gelin. Ardından Erişim kontrolü kısmını bulun ve karşısındaki seçeneği Tam erişim olarak ayarlayın. Bu işlemi yaptıktan sonra Tamam butonuna tıklayarak ayarları kapatın.

TeamViewer’i tam erişim olarak ayarladıktan sonra kapatıp tekrardan açın. Ardından programı kullanmayı deneyin ve TeamViewer bilinmeyen oturum sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun yaşamaya devam ediyorsanız Windows bilgisayarınızın Güvenlik Duvarı programı engelliyor olabilir. Bu nedenle gerekli izinleri vererek sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

  • Windows başlat simgesine dokunun.
  • Ayarlar kısmına girin.
  • Arama penceresine “Güvenlik Duvarı” yazın.
  • Bir uygulamaya Windows Güvenlik Duvarı üzerinden izin ver seçeneğine tıklayın.

teamviewer güvenlik duvarı izni

Daha sonra açılan pencerede TeamViewer ile alakalı gerekli izin ayarlarını bulun. Ardından yukarıdaki görselde olduğu gibi kutucukların işaretli olduğundan emin olun. Eğer işaretli değilse bu iki iznide işaretleyerek işlemi tamamlayın.

Windows Güvenlik Duvarı kısmında gerekli izinleri verdikten sonra TeamViewer programını açın ve teamviewer bilinmeyen oturum hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınıza bakın.

Bu hata ile karşılaşmanızın sebebi internet bağlantınız ile alakalı olabilir. Modeminizi kapatıp açarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Teamviewer programında hâla sorun yaşamaya devam ediyorsanız eski bir sürümünü kullanıyor olabilirsiniz. Tarayıcınızda https://www.teamviewer.com/tr/ adresine giderek TeamViewer’in en son sürümüne sahip olabilirsiniz.

Böylece TeamViewer programını kullanırken karşılaşılan bilinmeyen oturum hatası konusunu tüm detaylarıyla ele almış olduk. Bu hata ile alakalı bilgi ve tecrübelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

TeamViewer programı nasıl kullanılır öğrenmek istiyorsanız Teamviewer Nasıl Kullanılır (Kullanım Rehberi) başlıklı yazımız sizlere rehberlik edecektir.

Yorum yapın