Tablette Play Store Açılmıyor (Çözümü)

Elinizde bulunan tablette play store açılmıyor ise çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Tablette Play Store Açılmıyor (Çözümü)

Evinizde Android işletim sistemine sahip bir tablet bulunuyorsa ve tablette play store açılmıyor ise bu sorunu ortadan kaldırmak için doğru yerdesiniz.

Tabletinizde Google Play Store’un açılmaması birçok nedenden kaynaklanabilir. Play Store’un açılmama sorununu çözmek için aşağıdaki adımları takip edip uygulayabilirsiniz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İlk olarak internet bağlantınızı kontrol etmenizde fayda vardır. Çünkü uygulama mağazasına erişebilmek için internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Bağlantınız stabil değilse veya bağlantı hızınız yavaş ise açılmama gibi durumlar ile karşılaşmanız olasıdır.

Tabletinizin internet bağlantısını kontrol edin. WiFi üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atın. Eğer mobil veri üzerinden bağlantı gerçekleştiriyorsanız bu özelliğin etkin olduğundan emin olun ve sinyal gücünü kontrol edin.

Tabletinizi Yeniden Başlatın

Evinizde bulunan Android tabletinizi yeniden başlatmak uygulamaların açılmama sorununu çözmek için etkili bir yol olabilir. Basit bir işlem gibi gözüksede pekçok sorunu çözmek için yeterli bir adımdır.

Google Play Uygulamasını Güncelleyin

Android tabletinizde bulunan Google Play mağazasının güncel olup olmadığını kontrol edin. Uygulama mağazasının eski bir sürümünü kullanıyorsanız açılmama gibi durumlar meydana gelebilir.

Google Play’in en son sürümünü internet üzerinde bulunan güvenilir sitelerden indirebilir ve tabletinize kurabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta güvenilir bir site olmasıdır. Aksi takdirde tabletinize yanlışlıkla zararlı bir yazılım yükleyebilirsiniz.

Play Store’un Verilerini ve Önbelleğini Temizleyin

Android tabletlerde Google Play mağazası oldukça sık kullanılmaktadır. Sık kullanımdan dolayı birçok veri ve önbellek zamanla tabletinizin hafızasında birikmektedir. Verilerin ve önbelleğin birikmesi sonucu birçok hata ile karşılaşabilirsiniz. Temizleme işlemi için şu adımları izleyin:

  • Tabletinizin Ayarlar bölümünü açın.
  • Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi sekmesine gelin.
  • Google Play Store’u bulun ve içerisinde girin.
  • Önbelleği temizle ve Verileri temizle seçeneklerini kullanın.

Google Hesabınızı Kontrol Edin

Tablette play store açılmıyor ise Google hesabınızda oturum açtığınzdan emin olun. Çünkü uygulama mağazasına erişebilmeniz için Google hesabınızda oturum açmış olmanız gerekmektedir.

play store'dan uygulama indiremiyorum

Play Store’dan Uygulama İndiremiyorum

Google Play üzerinden herhangi bir uygulamayı veya oyunu indiremiyorsanız Google Play’in önbelleğini ve verilerini temizlemeyin. Böylece sorun düzelmiş olacaktır.

Son olarak tüm bu adımlar işe yaramadıysa tabletinizi fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin. Bu işlemi yapmadan önce önemli bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın!

Böylece tablette play store açılmıyor konusunun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizler için bu sorunun çözüm yollarını detaylı bir şekilde ele aldık. Bu durum özelindeki düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Google Play’de oturum açma hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Google Play Oturum Açma Hatası Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın