FIFA 23 Link2ea Hatası Nasıl Çözülür?

FIFA 23 oyununu açmak istediğinizde karşınıza link2ea hatası çıkıyorsa çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

FIFA 23 Link2ea Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızda FIFA 23 oyunu kurulu ise ve oyunu açmaya çalıştığınızda link2ea hatası alıyorsanız çözümü için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Windows Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Uygulamalar bölümüne gelin.
  • Microsoft Visual C++ Redistributables isimli kurulu olan tüm programları kaldırın.

fifa 23 link hatası

Yukarıda yer alan adımlar Windows 10 ve üzeri sürümler için geçerlidir. Eğer Win10 sürümden düşük bir işletim sistemine sahipseniz Denetim Masası > Program ve Özellikler yolunu izleyerek aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.

Microsoft Visual C++ Redistributables ile alakalı kurulu olan tüm programları kaldırdıktan sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra Latest supported Visual C++ adresini ziyaret ederek en son sürüme sahip Visual C++ Redistributables programını bilgisayarınıza indirin.

İndirme işlemini tamamladıktan sonra inen dosyayı açın ve bilgisayarınıza kurun. Ardından Steam üzerinden FIFA 23 oyununu açmayı deneyin ve link2ea sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer oyunu Origin üzerinden satın aldıysanız ve bu sorunu yaşıyorsanız Origin programının güncel olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse güncelleme yapın.

Origin programını bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyin. Ardından FIFA 23 oyununu açmaya çalışın ve link2ea hatası alıp almadığını kontrol edin.

Tüm bunlara rağmen sorun devam ediyorsa VPN ile internete bağlanmayı deneyin. Bilgisayarınıza VPN programı indirin ve aktif hale getirin. Ardından oyuna giriş yapmayı deneyin ve sorun yaşayıp yaşamadığınızı teyit edin.

Eğer bilgisayarınızda hem Origin hem de Steam programı yüklü ise Origin programını bilgisayarınızdan tamamen kaldırın. Bilgisayarınızdan kaldırdığınızda geriye dosya kalıntıları kalabilir.

Bu dosya kalıntılarını temizlemek için derin temizlik yapan programları kullanabilirsiniz. Örneğin bilgisayarınıza CCleaner adlı programı yükleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızda kurulu olan antivirüs programını geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Antivirüs programını devre dışı bırakın daha sonra oyuna giriş yaparak link2ea hatası yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Herşeye rağmen sorun düzelmiyorsa oyuna gelecek yeni güncellemeyi beklemelisiniz. Yeni gelecek güncelleme ile birlikte bu tür hatalar mutlaka ortadan kalkacaktır.

FIFA 23 crash hatası yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri FIFA 23 Crash Hatası Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın