Java Virtual Machine Launcher Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda yüklü Minecraft oyununda java virtual machine launcher hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Java Virtual Machine Launcher Hatası (Çözümü)

Minecraft oyununu açmaya çalışırken java virtual machine launcher hatası yaşıyorsanız çözümü için aşağıda yer alan adımları izleyin.

  • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • Açılan penceredeki kutucuğa %appdata% yazın.

minecraft java hatası

Açılan pencerede .sonoyuncu adlı klasöre çift tıklayarak içerisine girin. Klasörün içerisinde updater adlı bir java dosyası göreceksiniz.

sonoyuncu java update

Bu Updater adlı java dosyasına çift tıklayarak güncelleme işlemini başlatın. İşlem tamamlandıktan sonra oyun açılacaktır ve keyifle oynayabilirsiniz.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa bilgisayarınıza indirdiğiniz JDK dosyasını tamamen kaldırın. Ardından Oracle | JDK adresini ziyaret ederek Windows x64 Installer olanı bilgisayarınıza indirin.

JDK dosyasını indirdikten sonra açarak bilgisayarınıza kurun. Ardından oyuna giriş yapmaya çalışın ve minecraft açılmıyor gibi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Yaşadığınız bu sorun Minecraft sunucusundan kaynaklanıyor olabilir veya bilgisayarınızda Java programının eksik veya güncel olmamasından kaynaklanıyor olabilir.

Yazımızda yer alan ilk yöntem sayesinde bu hatadan tamamen kurtulabilir oyunu başarılı bir şekilde açarak keyifle oynayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere java virtual machine launcher hatası nasıl çözülür ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Minecraft oyun çöktü hatası yaşıyorsanız çözümü için Minecraft Oyun Çöktü Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın