Instagram Telefon Numarası Silme (Resimli Anlatım)

Instagram telefon numarası silme işlemi nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Instagram Telefon Numarası Silme (Resimli Anlatım)

Bu yazımızda Instagram kullanıcılarına rehberlik etmek adına instagram telefon numarası silme işlemi nasıl gerçekleştirilir ondan bahsedeceğiz.

İnstagram uygulamasının Ayarlar kısmı ve diğer menüleri her geçen gün aldığı yeni güncellemelerle birlikte değişiklik gösterebiliyor.

İnstagram’ın en güncel halini baz alarak telefon numarası silme adımlarını sizlere anlatacağız.

  • İlk olarak İnstagram uygulamasını açın.
  • Profil sayfanıza gelin.
  • Profili düzenle butonuna dokunun.
  • Sayfanın alt kısmında bulunan Kişisel bilgi ayarları bölümüne girin.
  • Ardından İletişim Bilgileri kısmına dokunun.

Instagram telefon numarası silemiyorum

İletişim bilgileri sayfasında sizleri 2 seçenek karşılayacaktır. İlki sizin e posta adresiniz ikincisi ise hesabınıza tanımlamış olduğunuz telefon numaranızdır.

Bu kısımda yapmanız gereken telefon numaranıza dokunmak olacak ve ardından açılan sayfada kırmızı renkte yazan Numarayı sil seçeneğine basmak olacaktır.

instagram telefon numarası kaldırma

Instagram telefon numarası silemiyorum diyorsanız dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. Bu önemli nokta hesabınızda en az bir adet iletişim bilgisi yer alması gerekmektedir.

Daha net bir şekilde ifade etmek gerekirse İnstagram hesabınızda yer alan telefon numaranızı silmeniz için diğer iletişim bilgisi olan e posta adresinizin hesabınızda doğrulanmış bir şekilde ekli olması gerekir.

İnstagram hesabınızda doğrulanmış bir şekilde e posta adresiniz ekliyse iletişim bilgileri kısmında yer alan telefon numaranızı başarılı bir şekilde silebilirsiniz.

Böylece instagram telefon numarası silme işlemini öğrenmiş oldunuz. Bu konu hakkında olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Instagram hesabınızda takipçi sayısı hatası alıyorsanız çözümü için Instagram Takipçi Sayısı Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın